| darcalex a întrebat:

Buna am luat de curand un Samsung GT-E2121B GPRS Dual Band, e pe abonament si am in aceasta optiune internet, cu conteaza cat, dar am, si. imi puteti da si mie niste indicatii, cum sa fac setarile pentru internet.
A-s aprecia mult sa imi dati si mie niste raspunsuri concrete, va rog mult, multumesc.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti poti trimite setarile automat de la modelul Samsung E2121N accesand link-ul de mai jos
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| soupflood123 a răspuns:

Pentru Cosmote: Trimiţi sms cu textul ''activează'' la 6381. Dacă primeşti răspuns ''acest telefon nu se poate configura automat'', atunci trebuie să creezi un APN prin meniul Settings=>Networks (aproximativ).

P.S.: Nu ai specificat reţeaua.

| darcalex explică:

Orange