| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am nevoie de ajutor...

Am achiziționat un telefon pentru mama mea: Allview Soul X7 PRO;
( https://www.emag.ro/......DTG18MMBM/ ).

Este un telefon destul de bun. Îmi place! Însă are niște probleme care sunt destul de deranjante...

Prima dată: funcția "Programare pornire/oprire" nu funcționează corespunzător. Telefonul se oprește la data setată, însă nu mai pornește înapoi.

A doua problemă este că alarma nu sună la ora setată. Am folosit aplicația "Clock" de la Google. Chiar dacă am pus ora și ziua, chiar dacă volumul a fost la maxim, tot nu a sunat...

După câte îmi dau seama eu, telefonul refuză să acționeze procesele automate.

AJUTOR ❗

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Greseala a fost sa cumperi Allview, rar gasesti mai relem

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Asta știu?, însă acum am nevoie de posibile metode de a rezolva problema cu alarma... și dacă e cu putință și cea cu "Programează oprire/pornire" deoarece e foarte utilă.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerca cu o revenire la setarile din fabrica, si vezi daca merge dupa.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Telefonul e nou.
(De 3 zile)

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza cat de vechi e telefonul. Poate ajuta software-ul sa mearga cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niște gunoaie de telefoane : Allview. Mai bine cumpărai Huawei.