| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am o întrebare, m-au sunat cei de la Vodafone acum câteva luni și au spus că îmi expira contractul și că la reînnoirea contractului am voie să îmi aleg ce telefon vreau in luna mai. Azi când am platit factura i-am întrebat dacă voi primi un telefon la alegere au spus că da și când am ales modelul au spus că nu au apoi le-am spus alt model de telefon și au spus că trebuie să dau 300 lei avans sau să îmi maresc contractul cu ei.

Cei de la Vodafone care m-au sunat (Din București ) au spus că nu mai îmi mărește nimic și nu voi plati nimic în avans.
Sunt la ei de vreo 10 ani.
I-am întrebat prea devreme sau cum funcționează?
Mulțumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Alisia88888c a răspuns:

E simplu, mai bine rezolvi prin telefon cu cei de la București. Poți negocia ce telefon vrei și cât să plătești avans sau dacă să plătești. Având în vedere că ești de 10 ani la ei te poţi ţigăni puţin.

1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

Pe perioada contractului beneficiezi de diverse oferte, benefice sau mai putin benfice. Vodafone incearca sa isi tina clientii aproape. Cand te-au sunat in perioada respectiva, probabil aveau modele de telefoane ce se "pliau" pe contractul tau. In momentul cand tu ai ales modelul de telefon pe care ei nu il mai aveau in stoc, automat si-au dat seama ca ai nevoie de telefon si au pus optiunea pentru a plati un avans in caz ca vrei un alt model. Asteapta sa vezi cum ramane cu contractul si ce oferte mai ai.