| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare nelamurire vreau sa-mi activez Orange Young cu 5 Euro iar eu o sa-mi iau alt telefon luna viitoare si daca imi activez acum asta pe telefonul actual o sa pot beneficia de Orange Young si pe celalalt, nu? (daca pastrez numarul) si nu va mai trebui sa-mi pun alt CNP pe celalalt.
Dau funda si astept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| FloryDo a răspuns:

CNP-ul se foloseste o singura data si pe cartela, nu pe telefon. Deci, daca iti activezi Orange young pe o cartela si iti cumperi apoi alt telefon, punand vechea cartela in noul telefon, nu se intampla nimic.
Daca insa te referi la faptul ca ai vrea sa folosesti acelasi CNP pentru cartele diferite, ei bine, nu se poate.

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Optiunea o activezi pe cartela, nu pe ce telefon ai.

| anonim_4396 explică (pentru Abh):

Bun deci o sa mai am pot folosi acelasi CNP (pentru Orange Young) pe ambele telefone, nu?

Răspuns utilizator avertizat
Abh
| Abh a răspuns:

Setarile pentru net depind de ce telefon ai, posibil sa-ti mearga tot alea.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukiano a răspuns:

La fel cum a spus si FloryDo, CNP-ul se foloseste o singura data pe cartela. Odata ce schimbi cartela in alt telefon vei beneficia de acelasi numar de telefon si de aceeasi optiune.

Pentru a activa Orange Young foloseste un generator de CNP-uri (in cazul in care al tau este deja folosit ). Cauta pe google "generator cnp" si vei gasi siteuri care sa iti genereze instant CNP-uri valide care sa corespunda cu varsta admisa in Orange Young.
Bafta!