| FLORIN115 a întrebat:

BUNAZIUA!

vreau sa imi fac un abonament la Orange (cu telefon) si vreau sa platesc prima luna si de luna urmatoare sa arunc cartela si sa pastrez telefonul si sa reziliez contractul oare imi fac ceva aia de la Orange? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca arunci cartela si reziliezi contractul dupa o luna o sa trebuiasca sa platesti. Si ca sa reziliezi contractul inainte de 2 ani treubie sa platesti 250 euro.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 2 variante ori reziliezi contractul dar platesti in avans toata perioada contractuala

ori nu mai platesti nimic si la un moment dat te vor cauta niste recuperatori de creante, eventual un proces sau o executare silita

| Felys a răspuns:

Daca era posibil ce spui tu nu crezi ca faceau toti la fel,te-ai trezit tu mai destept acum, stai cuminte cu prostiile astea ca platesc de iti sar capacele dupa aia, vrei telefon, strange bani si cumpara, ca nu pacalesti pe nimeni in felul care vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa arunci telefonul si sa nu patesti nimic. Poti sa arunci cartela, dar tot vei plati abonamentul timp de doi ani. Daca nu il platesti, vei primi penalizari, vei fi urmarit de executori, etc. Si vei reveni cu intrebarea "ce sa fac sa scap de politie"?

| mdaria a răspuns:

Din pacate o sa ai numai probleme daca vrei sa faci asa. Nu cred ca are rost sa te complici degeaba pentru un simlpu telefon. Nu mai bine stai linistit acasa?

| MissDi a răspuns:

Nu am inteles. Vrei sa iti faci abonament si sa il platesti pentru 2 lunii dupa care sa arunci cartela? Deci tu vroiai numai telefonul? pai din moment ce reziliezi contractul zboara si telefonul tau

| DisturbeDd a răspuns:

Mai florinele vezi cum faci si lasate de jocuri... mai iesi si tu pe afara!

| pilifalexandru a răspuns:

Contractul nu poate fi reziliat laughing, decat cu plata unei sume de bani reprezentand contravaloarea telefonului, ti se va emite factura in continuare luna de luna.

| 2ToN a răspuns:

Salut mai Florine. Nu te lua dupa astia ca nu ajungi departe. Eu mi-am facut contract cu Orange si nu am platit nici prima luna. Am ramas cu telefonul, am facut cost pe cartela si mi-am luat jocuri pe steam dupa care mi-au blocat cartela in a 2-a zi. Am primit dupa 1 luna si cv o chitanta dinaia de la Orange sa platesc pagubele, dupa care au trimis si aia de la kruk inca o chitanta cu amenintare (executare silita) Nici nu i-am bagat in seama si nu am patit nimic. Au trecut vreo 6 luni si ceva si nimic La fel a facut si colegu de banca de la liceu doar ca tot eu i-am consumat toti euro de pe cartela si nici el nu a patit nimic laughing) Dupa 2 ani poti sa mergi iar la Orange sa iti scoti alt telefon pe abonament. si apropo multi fac asa. Funda big grin