| sensationgirl a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu, este Samsung j5. Cand doresc sa scriu mesaje sau ceva de genul, tastatura merge foarte greu si apar literele dupa cateva secunde. ce pot face?

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

La cata memorie are probabil ca de moment merge bine. Elibereaza din memorie. Insa in scurt timp tot de problema asta o sa dai. Data viitoare, cand cumperi un mobil cugeta bine apoi plateste. Si deschide ochii. Samsung si Apple detin recordul in preturi nu intotdeauna in performanta si calitate.

| octav005 a răspuns:

Dai o resetare din fabrica

| HadesSs a răspuns:

Am patit si eu asa aveam prea multe mesaje le-am sters si apoi mergea repede

| DaniTDCI a răspuns:

Schimba-l, eu am stiut din totdeauna sa nu aleg j5, de aceea folosesc un Huawei p10 lite

| sensationgirl explică (pentru DaniTDCI):

Nu am cum sa il schimb..ma gandeam ca poate este din cauza ca i-am umplut memoria.

| DaniTDCI a răspuns (pentru sensationgirl):

Da-i o resetare a memoriei si vezi daca mai face probleme, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper că nu l-ai resetat deja. big grin

Încearcă prima dată o curățare a rezidurilor.
Recomand: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache&hl=ro

Dacă nici după folosirea acestei aplicații nu ai rezolvat, trebuie resetat.

| sensationgirl explică (pentru anonim_4396):

Nu l-am resetat, multumesc!

| GabrielGL a răspuns:

De obicei e plina memoria, inchidel si deschidel, sau in cel mai rai caz ar trebui o resetare din fabrica.succes,daca nu ai reusit sunt aici.

| sensationgirl explică (pentru GabrielGL):

Am sters cache-ul, multumesc oricum!