| Deian_Lorenzo_2000 a întrebat:

Bună Am probleme cu sunetul de la telefon. Nu se aude nimic, se aude doar când este conectat la căști. Știe cineva de ce?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Difuzorul cred că e de vină.
Du-te cu telefonul la o clinică gsm.

| killer3023 a răspuns:

Ce marcă e? Când scoti căștile mai ai simbolul de căști? Când vorbești cu cineva da l pe speaker. Probabil telefonul vede căștile. Ca să vezi fa așa. Baga setul cu casca si baga o melodie. Rămâi in playlist. Scoate mufa in timp ce cântă, se pune pe pauza? Sau se oprește cand scoti casca?
2 intră la accesibilitate si vezi să nu ai optiunea oprește sunetele. Anunta ma cum face după indrumarile mele.

| Deian_Lorenzo_2000 explică (pentru killer3023):

Ascult foarte des muzica la căști, si doar atunci "solicit" sunetul... are deseori faze cand nu mai vrea sa redea sunet fara căști. Cand ii dau restart la telefon își revine. Apropo cand ma suna cineva se aude... Videoclipuri de pe Yt, Fb etc. nu se aud.

| TaniaIuliaok a răspuns:

Dă l pe speaker și așa o să auzi.
la fel face și telefonul lui fratele meu.

| Deian_Lorenzo_2000 explică (pentru TaniaIuliaok):

Cand ma suna cineva sau de auzit il aud, problema este la videoclipuri de pe Yt, Fb... astea nu se aud decât la un restart.

| Mirelalmao a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat, n am idee, ce ai făcut sa mearga?