| Skrilly a întrebat:

Am pus presiune din greseala pe ecranul telefonului meu mobil si acum a ramas o pata inestetica. Mentionez ca am garantie. Ce are si cat costa sa il repar?
Am Orange Hiro

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Garantia nu acoperă defectele provocate de proprietar, gen spart display, sau apăsat cu degetul, pe display, cu cit apesi m ai tare cu atit pata se va mării si intinde pe tot ecranul, ca un cancer. Deci du-te acum cu el la garantie dar repaaratia lui te va costa bani, cel putin 80-100 lei. Succes.

| Skrilly explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca il las asa? caci daca nu insist se retrage, ma gandesc ca nu va patii nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skrilly):

Sărut mîna, de retras nu se va retrage, dar nici nu se va m ai mării, asta dacă nu il apesi tu, si eu am stricat un Nokia in 2010, am apăsat pe display pină sa colorat tot si nu m ai stiam cine mă sună.

| Skrilly explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deci dimineata era foarte mica pata si am tot apsat pana s-a marit (mentionez ca e in mijlocul ecranului) si acum observ ca a devenit mai mica

| Skrilly explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oricum petele nu afecteaza claritatea imaginii decat foarte putin schimba culorile atat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skrilly):

Păi da ea are tendinta de a se retrage, este exact ca un televizor color, magnetizat, pata de pe tub dispare dacă tu nu ui pe televizor, boxe, sau ceva care contine magnet, asa e si cu telefonul, dacă tu nu apesi displayul ala, pata aia se retrage, dar scuză mi curiozitatea, de ce apesi pe el intruna, esti nervoasă?

| Skrilly explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, adica e putin inestetica si ma deranjeaza foarte mult. Cel mai mult ma enerveaza ca telefonul e si nou si nu imi vine sa cred ca l-am stricat in 4 zile

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skrilly):

Stai linistită se intimplă accidente, mergi mîine cu el de unde l ai luat si poate vor vrea, desii nu cred să il schimbe cu altul

| Skrilly explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-am luat de la Orange happy Sper sa il schimbe oh

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, factura si garantia acestuia intr-un Orange Shop, pentru verificari suplimentare sau o eventuala trimitere in Service a telefonului.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Skrilly explică (pentru OrangeHelper):

Buna orangekhelper, totul ba fi cotra cost?

| Daniels89 a răspuns:

Daca e foarte mica pata o sa-si revina in cateva zile in caz ca nu isi revine trebuie schimbat, insa in garantie nu ti-l vor face, iar de display cam greu de gasit sau sa zic momentan nu se gaseste

| Skrilly explică (pentru Daniels89):

E cat varful degetului, dar am tot apasat acolo si s-a mai marit. Daca nu o saa mai insist in zona aia presupun ca o sa se micsoreze din nou.Azi dimineata era micuta si acum am tot apasat si s.a marit