| emmaaa23 a întrebat:

Bună! Am si eu o intrebare...Astazi mi-am spart stecherul de la incarcator pe scari si am fost nevoita sa bag firul in alt stecher, adica intr-unul de Samsung, eu am iphone, adica incarc iphone-ul cu un incarcator in care stecherul e de samsung.Credeti ca afecteaza pana cumpar stecherul bateria telefonului sau telefonul? Cunoscatorii stiu ce "fragila" e bateria de la iphone.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ștecherul" fiind incărcătorul și
"firul" fiind cabul usb/lightning?

| iDarkness a răspuns:

Nu, telefonul nu va trage din acel incarcator mai mult decat din cel original, pentru a proteja bateria, insa, trebuie sa te astepti la o incarcare lenta. Sanatatea bateriei se va degrada si cu un incarcator original si in conditii de incarcare recomandate de Apple. In concluzie, da-i bataie pana-ti iei un incarcator de la Apple.