| Smile2530 a întrebat:

Am si eu o nelamurire... Am cartela de cosmote si vreau sa sun in Italia tot pe cartela (de Italia) as vrea sa stiu cati eurocenti imi ia pe minut? Multumesc! Dau funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa suni in Italia, iti va lua 0, 37 Eurocenti/minut pentru abonament Zona 1. si 0, 62 Eurocenti/minut pentru cartela, Zona 2.

Iti poti activa extraoptiunea Roaming Traveller si ai 0, 90Eurocenti credit pentru fiecare 30 de minute ale unui apel efectuat.

In cazul în care toate minutele naţionale/ internaţionale au fost consumate pentru apelurile iniţiate în roaming zona 1 către ţările din Grupul 1 sau nu dispui de astfel de minute pe cartela ta, vei fi tarifat cu 0, 90 € credit pentru fiecare 30 minute de convorbire plus 0, 26€ credit pentru fiecare minut de convorbire.

Sper ca ti-am fost cumva de ajutor. Pupici.

| Smile2530 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am activat si optiunea Roaming trveler.o mare porcarie, deloc convenabil adica imi ia 0, 90 centi aiurea +0, 26 pentru fiecare minut...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile2530):

Stiu mai, insa nu exista alte optiuni mai avantajoase.Normal ca este o porcarie, dar nu am nici o vina pentru serviciile lor.Eu doar te-am sprijinit cu un raspuns. happy

| Smile2530 explică (pentru anonim_4396):

Evident ca nu ai tu vreo vina...doar ti-am rasp sa stii ca am tinut cont de raspunsuri! happy
Singura modalitate avantajoasa este sa sune de acolo aici.

| Smile2530 explică:

Va multumesc mult!

| Stefan978 a răspuns:

Pai avand in vede 20 10 15 nu stiu sigur... da sigur 15 10 20 de euro centi pe minut

| Smile2530 explică (pentru Stefan978):

Am sunat, si ce sa vezi? Mi-a luat 65 euro centi pe minut...