| Elee a întrebat:

am si eu o nelamurire. Site-ul Aliexpress este sigur? Adica vreau sa imi cumpar vreo 2-3 carcase pentru telefonul meu si am gasit acolo ce nu gasesc prin oras si destul de ieftine (preturi pana in $8 majoritatea) dar cum e site international foloseste plata cu cardul. Si imi este putin frica, daca imi extrag bani de pe card dar nu primesc husa? SI inca ceva, are transport cu vaporul pentru Romania, gratis...inseamna ca o sa ajunga intr-un final la posta? Multumesc anticipat, funda pentru cine ma lamureste happy

Răspuns Câştigător
| WreckThisWorld a răspuns:

Buna! Incerc sa te lamuresc eu acuma'.
In primul rand, Aliexpress este un site din China, eu am comandat de acolo produse care aici erau mult mai scumpe, acolo erau ieftibe si destul de ok. Cu toate astea, plata cu cardul este sigura, nu vei pierde bani. Transportul este gratuit doar daca selectezi China Post Air Mail, adica scrie mare FREE SHIPPING, iti vei da seama. Dezavantajul este ca produsul iti vine in maxim 2 luni, mie produsele mi-au ajuns cam in 4 saptamani. Inca ceva, produsele vin cu avionul, se descarca la Bucuresti si de acolo se duc in tara. In tara, produsele ajung doar la posta vamala, adica, de obicei, resedinta de judet. Nu vei plati nimic la ridicare dar, daca stai intr-un orasel, trebuie sa platesti drumul pana la resedinta judetului tau. De asemenea, pe site vei avea si un robot care iti raspunde la intrebari, dezavantajul este ca vorbeste doar engleza, dar, te descurci tu. Poti verifica unde sunt comenzile pe site-ul Postei Romane la sectiunea tracking, doar cand ajung in tara. Cam atat. sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo intrebare, te ajut cu mare placere. Bafta!

1 răspuns:
| amyadam a răspuns:

Da, este sigur, mai multe informatii despre acest site gasesti aici: http://discutam.com/......mic-forum/