| sanea06 a întrebat:

am un HTC One SV. Problema este ca se termina bateria foarte repede, cum zziceti ce trebuie de facut? Pot spune ca nu am mai mult de 4-5 aplicatii.

3 răspunsuri:
| lianaiovan a răspuns:

Instaleaza-ti un antivirus bun (recomand AVG) si s-ar putea sa iti gaseasca cauzele. Ai descarcat din vreun Google Play sau le-ai luat de pe net? (aplicatiile)

| sanea06 explică (pentru lianaiovan):

De pe Google Play

| lianaiovan a răspuns (pentru sanea06):

Atunci verifica-ti setarile, wifi si B/T sa nu stea activate. Eu am un Samsung galaxy Y si am ceva numit manager aplicarii cam asa. Si acolo inchid toate aplicatiile inutile. Si, ca sa nu functioneze unele aplicatii fara wifi si taxare, dai setari/conturi si sincronizare si dezactiveti sincronizarea automata si folosirea fara wifi a aplicatiilor. Cel putin asa e la mine. Sa stii ca si Google play iti functioneaza, chiar daca tu nu stii.