| cristisubiak a întrebat:

am un iphone 3 gs, si cand il deblochez imi scrie iphone dezacrivat, reincercati dupa 22 milioane de minute. ce ar trebui sa fac? daca il conectez la itunes imi scrie ca este blocat, ceva de genul si sa intriduc parola! nu stiu absolut nimic ce sa fac cu el! help mee! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Du-te la un service gsm si iti vor spune ei mai sigur care este problema si daca merita sa il repari.

3 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Se poate sa fie din cauza unui jailbreak facut prost adica sa fi instalat vechiul posesor un program neadecvat sau mi-e frica sa nu fie vreo replica ieftina (replica=telefon fake care imita foarte bine originalul dar doar la suprafata pe cand partea de software e varza).

| cristisubiak explică (pentru UnCorpSanatos):

Nu este replica! nu are cum! i.am vazut interiorul si arata exact ca un iphone original! in plus imi mergeau perfect aplicatiile de pe appstore sitouchscreenul imi merge perfect! ce ar trebui facut? dau funda!

| cristisubiak explică (pentru UnCorpSanatos):

Am gasit un tutorial pe youtube si l-am facut singur! mersi oricum! laughing

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru cristisubiak):

Du-te la un service gsm si iti vor spune ei mai sigur care este problema si daca merita sa il repari.