| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 8 plus si mereu cand îl inchid ecranul se face roșu apoi se inchide. Cum pot sa îl repar?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ce varianta de soft ai pe el? Incearca sa filmezi cu un screen recorder, problema poate fi de tip software sau hardware. Daca imaginea e rosie in filmuletul inregistrat, e din software. Daca nu, poate fi hardware exp mufa respectiva, display, placa de baza etc.

1 răspuns:
| uptowngirl a răspuns:

Salut. Upgrade soft -> restart -> restart. Daca tot mai apare ecranul rosu cel mai probabil e o problema hardware care se rezolva in service. O zi buna!