| maidatendragosteamea a întrebat:

Am un Nokia Lumia 610 si am problema cu aprinsul ecranului in sensul ca atunci cand primesc mesaj, nu se mai lumineaza(trebuie sa apas pe butonul de deblocare), iar atunci cand vorbesc la telefon, nu mi se mai aprinde ecranul pana nu inchide celalalt si nici din butonul de deblocare nu merge atunci. L-am formatat si tot nu si-a revenit.Ce as putea face si din ce cauza se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Trebuiereinstalat softul telefonului la service specializat. Mai mult ca sigur acolo e problema.

Formatarea nu indeparteaza cauza problemei, doar sterge datele utilizatorului: agenda telefonica, fotografii, muzica, etc.

| maidatendragosteamea explică (pentru einsteinchen):

Si cat ar ajunge ca pret?

| einsteinchen a răspuns (pentru maidatendragosteamea):

Raspunsul il afli tot la service. Eu nu stiu sa-ti spun, imi pare rau!