| iiSceneXX a întrebat:

Buna
Am un s3 pe care am android 4.1.2. si as fi vrut sa il actualizez, insa imi da eroare cum ca dispozitivul a fost modificat http://i59.tinypic.com/2z9lfdt.jpg
Ce e de facut? Ce pot face?

6 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns:

Daca i-ai facut root n-o sa mai poti face update.

| RB26DETT a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Eu am facut root telefonului meu Sony xperia M, mai slab decat S3 la performanta, nu a aparut update la sectiunea actualizari, am folosit un pc suite de la Sony si mi-am actualizat softwareul la 4.3 big grin
descarca pc suite de la Samsung, kies parca si fa update-ul cu ajutorul programului, daca merge, ti se va anula orice root, modificare etc... dar toate datele vor ramane!

| iiSceneXX explică (pentru RB26DETT):

Mai explicit te rog laughing nu le am cu telefoanele de nici o culoare. tin doar pentru aspect si pentru ca imi place. voiam 4.2 sau 4.3. deci daca pti sa imi explici, nu ma supar :* si de asemenea, nici sa pierd tot din el nu vreau

| YoshiFan a răspuns:

Triangle Away + Resoftare firmware stock cu Odin/Mobile Odin

| Mirunika123 a răspuns:

Daca ai dat tu singura sa vezi daca poti sa iti actualizezi telefonul, fara sa primesti vreo notificare, si ti-a aparut asta, inseamna ca telefonul e prea slab pentru noa versiune software de android. Daca nu e asa, nu stiu... sad

| hp8510p a răspuns (pentru Mirunika123):

Telefonul suporta pana la 4.3