| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini 2 si nu imi mai citeste cardul de memorie. Mi-a scapat pe jos si cred ca de atunci nu il mai citeste.Ce as putea sa ii fac? Am dat Reveniti la Setarile Fabricantului dar nu s-a schimbat nimic sad.Imi poate da cineva un sfat? Nu am unde sa il duc la reparat pentru ca nu e nici un service in apropiere. Funda si vot pentru restul. Mersi mult

Răspuns Câştigător
| iStefanXD a răspuns:

Am si telefonul asta si ii foarte rezistent(l-am scapat pe jos de multe ori) problema ii de la card.ti-a mers vreodata cardul ala pe telefonul ala? incearca sa imprumuti un card de la un prieten si vezi daca merge. Funda(am avut si eu problema asta)

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E greu de dat o resolvare corecta dar la acest defect pot fi mai multe variante.Totusi scoate cardul si introdu-l din nou.

| njohn a răspuns:

Ai verificat cardul in alt telefon poate el e de vina, so fi stricat

| Shafters_Artick_1991 a răspuns:

Ia o periuta de aia de farduri pe care o folosesti si dai cu aia acolo sufla de cateva ori si dai cu mana pe aia galbena de la card.