| Sebby19999 a întrebat:

Buna ..am un Samsung galaxy s3 am o problema nu se incarca mai mult de 20%. ..am incercat cu alt incarcator si degeaba am instalat din google play battery info aparea 3330 mAh...Si nu mai urca...Ce poate fi de vina bateria sau incarcatorul?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria ( dacă cel de-al 2-lea încărcător folosit a fost original şi compatibil cu telefonul tău ).

Încearcă să-l încarci conectat la Pc/laptop folosind cablul de date USB.
Dacă se încarcă complet, atunci era defect încărcătorul...

Totuşi, e o chestie ciudată : bateria de la Samsung I9300 Galaxy S III este de 2100 mAh - deci, nu-mi explic cum la "battery info aparea 3330 mAh" sad

Eventual să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare...

Toate cele bune.

| Dzeko7 a răspuns:

Schimba bateria sau du-te la cineva care se pricepe sa se uite putin la telefon.