| BiscuiteCuCrema a întrebat:

Hey! Mi se intampla ceva ciudat : am un HTC ChaCha si

1.Pe card am 540 de MB goi si totusi cand doresc sa downloadez o aplicatie mai "grasa" imi spune ca nu am destula memorie, pentru ca el se gandeste la cea din telefon, care e mica. Toate aplicatiile mele din Market sunt pe card, insa aplicatiile esentiale telefonului, deja instalate la cumparare, nu pot fi mutate. De ce nu se poate gandi la SD cand downloadez aplicatiile?
2.Cand vreau sa downloadez aplicatii, desi am suficient spatiu, imi spune ca n-are loc. Exemplu concret : am vrut sa descarc o aplicatie de 660 KB si desi am 7.6 MB disponibili, el imi spune ca n-are suficient spatiu?
Vi s-a intamplat si voua?
Fundiita

Răspuns Câştigător
| Gabica a răspuns:

Nu este vorba de memoria interna a telefonului ci de memoria sistemului.