| AlexAlexutzz67 a întrebat:

Buna!
Am un telefon Allview viper s 4G si nu imi merge sa activez internetul 4G. Imi poate spune cineva care este cauza acestui lucru si cum as putea-o remedia?

5 răspunsuri:
| Alx_Alex_1997_hOz9 a răspuns:

Slaut! Depinde de retea.
De exemplu eu am un LG G4 si locuiesc in Slatina, cartela DIGI.
In orasul meu mai dureaza pana o sa am 4g.

| AlexAlexutzz67 explică (pentru Alx_Alex_1997_hOz9):

Eu locuiesc in Oradea si am prieteni la care le merge 4g pe cartela digi, plus ca telefonul este dual sim si am si cartela Orange si nici la ea nu imi merge netul 4G sad
Nu stiu ce pot sa fac ca sa imi mearga netul 4G crying

| maozedoor a răspuns (pentru AlexAlexutzz67):

Salut,
eu am cartela Orange pe un iphone 5c 4G si pana nu mi am activat optiune cu net 4G de la ei nu mi a mers 4G! Trebuie activat optiune 4G degeaba telefonul suporta 4G va merge 3G cum e optiunea pe cartela.

| AlexAlexutzz67 explică (pentru maozedoor):

Am activat netu 4G pe digi laughing si am si net 4G la Orange da nu imi merge sad

| maozedoor a răspuns (pentru AlexAlexutzz67):

Te ai uitat in setarile telefonului sa fie selectat 4G-ul? Daca a ramas selectat 3G degeaba ai optiune 4G pe cartela.