| CigoreanuValeria2004 a întrebat:

Bună.Am un telefon de marca iPhone 5S și aproape mereu cand ma suna cineva i se spune ca numarul meu nu este disponibil,dar telefonul nici nu e descarcat nici deconectat.Mie imi apare doar apel pierdut si atit, nu imi apare cand suna telefonul.Cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil nu ai semnal bun, in casa unde tii telefonul.
Stiu, mi se intampla si mie cand merg la rude la tara, unde semnalul nu este atat de bun si trebuie sa las telefonul la poarta, ca sa sune, sau sa merg in strada, ca sa pot vorbi la telefon.
Nu glumesc, chiar mi se intampla asta, cu un apaarti nou si performant, deci exclus din cauza aparatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-i o resetare la setările din fabrică.