| Deea_Andrutza_1999 a întrebat:

am un telefon Nokia 5230. Il am cam de 4 ani si s.a intamplat sa il scap in apa. L-am scos imediat, dar am facut prostia sa il aprind. In cele din urma l-am oprit am scos tot din el inclusiv carasa, am sters display-ul. Dupa 10 minute, vazand ca e uscat l-am montat la loc si l-am aprins. Acum nu merge desplay-ul :'(. Este vreo sansa sa mearga, m-ar tine macar o luna, pana il schimb? big grin

2 răspunsuri:
| alex989 a răspuns:

Incearca sa il pui intru-un bol cu orez si sa il lasi peste noapte.

| Deea_Andrutza_1999 explică (pentru alex989):

Multumesc, asta am si facut...l-am aprins si am constatat ca touch-ul nu mai merge ca inainte,(merte greu) dar spre fericirea mea merge big grin