| laurabb2003 a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 530. Unde trebuie sa intru in telefon pentru a putea opri datele?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că vrei să închizi conexiunea de date mobile :)

"Pentru a dezactiva complet conexiunile de date de rețea celulară, atinge Setări > rețea celulară+SIM (celular+SIM) și comută Conexiune de date pe Dezactivat." - SURSA :
http://www.microsoft.com/......ia530/faq/

Vezi şi linkul :
http://www.microsoft.com/......tguidance/

Toate cele bune!

| horia2012 a răspuns:

Pentru ambele telefoane e la fel.
Du-te la Setari (settings) retea celulara+SIM (mobile+SIM) si dezactivezi datele (prima optiune de sus.

| Leatherleader a răspuns:

Buna. Pentru dezactivarea datelor mobile din telefon, va trebui sa accesezi Meniu ->Mobile Network -> la Data Connection ai un camp, unde selectezi ON/ OFF.

| laurabb2003 explică (pentru Leatherleader):

Am mai vazut raspunsul asta si am cautat dar este pentru Nokia Lumia 520(raspunsul)