| DreaMWalkeR a întrebat:

Am un telefon Nokia lumia 630, ieri am fost la un restaurant unde m-am conectat la internet prin conexiunea wi-fi, toate bune si frumoase, m-am intors acasa si dimineata am descoperit ca aveam cost suplimentar 30 de euro :O mentionez faptul ca facebook-ul era oprit, funda+vote celui/celei ce imi poate oferi detalii despre cauza si o solutie daca se poate happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei nu are nici o treaba wi-fi cu acest cost decat daca descarci jocuri sau altceva.Cu plata.Nu te costa nimic conectarea la wi-fi.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa:
1. intrii in setari- retea celulara+sim -conexiunea de date sa fie oprita.
2. setari- economisire baterie -utilizare(glisezi dreapta sau stanga) -(afisati toate aplicatiile) -selectezi "nu se permite" la toate aplicatiile care spun "se permite".
Mentionez ca eu folosesc un lumia 520 cu wp8 si ma gandesc ca setarile trebuiesc sa fie asemanatoare cu cele ale lui 630.