| PaulaStefania a întrebat:

Am un telefon Samsung 3300k pe care l'am scapat in zapada si de cateva minute imi apare pe ecran: Conectare cu PC.Eu nu stiu ce trebuie sa fac si daca il bag la incarcat atunci se incarca doar liniile care lipsesc, nu toate... daca vreau sa ascult muzica la telefon oricat de tare as da nu se aude nimic! Nu am nevoie de programe de pe internet sau sa il duc la reparat..imi trebuie ceva ce pot face eu.Cea mai buna raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| piersicuta99 a răspuns:

In primul rand daca l-ai scapt in zapada este posibil sa se fi udat sau sa fi avut contact cu zapada/apa. Deci i-a un bol si pune niste orez ~ pentru ca absoarbe apa ~(cam cat sa incapa telefonul) baga telefonul acolo timp de 4-5 ore si vezi daca merge dupa aia daca nu du-te cu el la un servis/ la reparat. P.s sa nu bagi telefonul in orez si sa il pui la fiert gen pe aragaz ca il stici mai rau lasall intr-un bol pe masawinking. Funda :*?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Stai liniștit. S-a udat mufa de încărcare.
Usucă-l bine cu feon-ul și nu are trebui să mai ai probleme.

| h5 a răspuns:

Selecteaza "setari din fabrica" iar daca nu merge nici dupa asta iti recomand o resoftare.