| linabellus a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Ace la Orange cu abonament Cangur 9. Am uitat ca ar trebui sa am acces nelimitat la Facebook si Yahoo!, desi am luat telefonul inca anul trecut. Cum imi pot activa aceasta optiune?
Va rog explicati-mi.

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

De obicei serviciul de date se activeaza automat, accesul e inclus in abonament.

| catablondu a răspuns:

Buna, la mine serviciul de date era activat automat. Accesul gratuit e inclus in abonament, deci poti incerca sa intrii, vezi daca functioneaza. Atentie! Accesul se face prin pagina Orange: m.orange.ro.

| beng a răspuns:

Lina, ca sa accesezi nelimitat m.orange.ro trebuie sa te conectezi prin internetul de la Orange, nu pe cel de pe wireless.
Orange nu are nicio legatura cu Wirelessul. Una e internetul de la Orange, alta e internetul prin wireless care e de la alt provider.
Daca ai Cangur 9 sigur ai si internet si poti intra. Daca nu te lasa telefonul sa intri pe m.orange.ro cu internetul din retea activ, suna la 408.

| linabellus explică:

Va multumesc, dar as dori sa va mai intreb ceva. Pe m.orange.ro pot intra doar daca am wireless in apropiere sau se poate si fara net? Pentru ca am incercat sa intru pe pagina asta de la Orange, dar nu ma lasa fara net. Daca am nevoie de wireless sau de niste MB pentru a intra pe m.orange.ro, atunci nu inteleg ca ce rost are optiunea asta de facebook si yahoo nelimitat daca internetul ala necesar il pot folosi si pentru facebook?