| Frumuseti_Anuska_1975 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Note 4. Nu stiu ce s-a intamplat, dar am vrut sa schimb securitatea telefonului, adica mi-am scos amprenta si am pus un cod pin. Dar nu stiu cum s-a intamplat ca mie la setari imi arata ca am cod pin si cand il pornest, se porneste prin glisare.
Dar cand intru la setari si dau sa imi schimb codul pin si sa pun alt ceva spune ca acel cod pe care l-am pus nu se portiveste. Si nu stiu cum sa fac sa-mi schimb securitatea si sa fie din nou amprenta.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Resetează-l și încearcă din nou să pui codul pin.

| Pool77 a răspuns:

Nu ai activata Smart Lock sau ceva de genul.
Este o functie, pe care daca o activezi si pornesti locatia sau wifi, va crede ca esti intr-un loc sigur si nu-ti mai cere amprenta-pin-model ci va merge simplu prin glisare.