| Mihaela87ro a întrebat:

Am un telefon Samsung Grand Neo Plus, am verificat mail-ul, apoi am vrut sa vizionez niste filme-filme normale, la un moment dat s-au deschis niste ferestre cu niste porcarii, a aparut un mesaj cu Warning!, dar pentru ca ma grabeam sa închid ferestrele respective nu am citit. Acum la istoric la google imi apare ca si cum as fi accesat site-uri pentru adulți. Sunt viruși? E de la mail sau de la site-ul de filme online? Ar trebui sa instalez un antivirus, daca da, care ar fi acela? Precizez ca nu e prima data cand se intampla asta...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar reclame idioate. Nu sunt virusi, dar sa nu instalezi vreo aplicatie daca iti cere. Iar pe viitor schimba site-ul pentru a vizualiza filme. Gaaesti filme full si pe youtube.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Incearca cand mai apare vreun mesaj de genul asta cu Warning, sau alte porcarii de-astea sa inchizi paginile fara sa instalezi vreun antivirus sau sa accesezi alte link-uri spre care te trimit ei. Daca instalezi in memoria interna un virus nu mai iese decat dupa resoftare, degeaba dai hard reset ca se instaleaza singure. Daca doresti mai multe informatii acceseaza www.servicetelefoane.ro au acolo cateva tutoriale despre acesti virusi.

| DeNyXy a răspuns:

Nu-l baga in seama, daca apesi acolo, chiar link-ul e un virus, nu baga in seama toate reclamele! happy