| Florentina_2277 a întrebat:

am un telefon Samsung GT S 5230 si nu stiu ce i-am facut dar nu-mi mai accepta incarcatorul, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Poti incerca sa vezi daca se incarca prin cablul de date. Daca da, inseamna ca e vorba de incarcator si iti cumperi altul. Daca nu, va trebui sa duci telefonul la reparat.

| Florentina_2277 explică (pentru LolaLollita):

Merge sa-l incarc prin cablul de date

2 răspunsuri:
| VictoriaVikky a răspuns:

Si varul meu are aceeasi problema.
Am doua variante:
1. Daca telefonul mai este in garantie poti lua unul nou sau sa ii intrebi pe cei de la aceea marca de telefon de ce nu se incarca.
2. Il duci la reparat (eu stiu de varul meu ca l-a primit acum 2 saptamani si s-a dus cu el la reparat si nu l-a costat nimic pentru ca era in garantie, daca nu e in garantie trebuie sa platesti o suma de banii.
Asta e ce stiu, sper ca te-am ajutat.