| Andrada1603 a întrebat:

As avea nevoie de ajutor happy o prietena are un Stockholm si a avut cod de siguranta... nu si-a folosit telefonul 2 saptamani si l-a uitat, iar acum nu poate sa-si deblocheze telefonul... Exista vreo solutie pentru a-l debloca daca nu-si aminteste codul? Multumesc frumos happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că avea cod de siguranţă cu "model"...

Poate folosi metoda EXPLICATĂ la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/ ( punctul 5 )

Toate cele bune.

| Andrada1603 explică (pentru bursuc001):

Problema e ca nu este cu "model", este cu cirfre happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Andrada1603):

Nu prea contează acest aspect, metoda de la punctul 5 este valabilă - dar, momentan, văd că NU funcţionează acel site ( au o problemă de server )...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/huawei-u8180-ideos-x1-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

O seară plăcută.

| yourFanta a răspuns:

Pai trebuie resoftat androidul, costa maxim 25de lei, poate sa o faca si ea acasa, dar mai bine merge la un service gsm