| aammaalliiaa a întrebat:

as avea o intrebare, cine are telefon Alcatel OT-991 imi poate spune cum pot schimba spatiul de stocare pentru a descarca aplicatii? Vreau sa descarc mai multe aplicatii pe card deoarece memoria telefonului mi-e plina.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi seta să descarce pe SD card.

Telefonul aşa este setat : să instaleze aplicaţiile/jocurile AUTOMAT în memoria internă.

După ce le instalezi pe telefon POŢI folosi aplicaţia App 2 SD ( app manager ), pe care o poţi descărca de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie POŢI muta celelalte aplicaţii pe cardul de memorie ( SD card ).

Această aplicaţie verifică automat fiecare aplicaţie, imediat după instalare, şi cu aceasta le poţi muta pe cardul de memorie - astfel eliberezi o parte din memoria internă.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| aammaalliiaa explică (pentru bursuc001):

Mersi mult

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru aammaalliiaa):

Cu plăcere!

Toate cele bune.