| ojica99 a întrebat:

As dori in decembire asa ca de sarbatori sa imi iau si eu un Iphone 6/6s. Stiu. Costa mult si de asta vreau sa imi iau unul de pe olx... Puteti sa ma invatati cum sa verific acel telefon, sa nu imi iau teapa. Si daca gasesc pe cineva din oras de la mine ce trebuie sa verific... Costa o suma de bani si nu as vrea sa imi iau teapa.

Multumesc anticipat!

15 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Sfatul meu este sa încerci alte produse ca iPhone nu-și merita banii. IPhone e bun numai pentru un singur lucru să-l vinzi ca se vinde cel mai ușor în rest e varza

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

De unde deti aceste informatii? Iphone este unul dintre cele mai bune telefoane de pe piata. Nu mai vorbi daca nu esti informat.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Atunci uitate și tu la specificații tehnice și spune-mi după dacă am dreptate ori ba

| ojica99 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

1g ram la iphone = 10 la Samsung

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Nu conteaza doar specificatiile, degeaba are 4gb ram daca merge ca mortul. Conteaza sistemul de operare ios este un sistem de operare foarte bine optimizat care poate sa ruleze si cu 1gb ram pe cand Android e o mizerie ordinara care cu 1gb ram abia se misca. La un telefon nu conteaza doar sa aiba multi gb ram procesor cu "n"-spe nuclee, mai conteaza si altele.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Și atunci dacă astea nu contează ce faci cu restricțiile alea de la Apple?

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Care restrictii?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

A și uitasem ca cu fiecare update la iPhone telefonul va fi mai încet pentru ca noul sistem necesita o mai mare putere de procesare a telefonului( compara iPhone vechi cu telefoane similare ca perioada) prin asta Apple se asigura ca are vânzări la noile sale produse

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Pai dacă nu te-ai lovit de ele înseamnă că nu sunt pentru tine dar pentru mine sunt și m-am lovit deseori de ele asa ca pentru mine personal iPhone e doar pentru vânzare dar pentru tine e cel mai bun

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Am avut iphone si nu am avut nicio problema cu el, chiar mergea foarte bine, nici dupa update la ios.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Intreba pe cei care au iPhone 4.5 și vei vedea

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Bine ca nu zici de iphone 3. Intreaba-i pe cei care au S2 si S3 sa vezi cum se misca telefoanele lor/

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Am prieteni cu s3 și nu au nici o problema în sensul ca când era nou mergea mai repede și acum mai încet nu e nici o diferență notabila

| Mihai1810 a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Am avut un coleg care avea S2 si mergea oribil, iar s3-ul altui coleg dupa 3 ani jumate mergea acceptabil, depinde si de cum sunt ingrijite.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Mihai1810):

Da depinde și de cati viruși colectează