| imelenama a întrebat:

As vrea sa fac 2 abonamente in reteaua Digi si sa achizitionez si un telefon. Cum se descurca la semnal, internet avand in vedere ca locuiesc in zona de munte? In general telefoanele sunt bune?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua de la ei telefoane sunt scumpe si proaste, iar referitor la semnal daca nu există antene Gsm nu ai semnal sau daca stai la parter si in zonă ai blocuri sau zid iarasi nu este semnal deoarece compania Rds Digi nu investeste in tehnologie si in imbunatatirea rețelei, Cel mai bine cumpăra ti un telefon de pe olx sau daca vrei nou eMAG altex, cumpara ti marci renumite precum, Samsung, sau Motorola, cu cit telefonul este mai performant cu atit semnalul este mai bun si audiția mai clara atit pe muzica cit si cand vorbesti, poti opta si pentru un Xiaomi este destul de bun ca telefon, si este dualsim ca si celelalte.

| imelenama explică (pentru CristiDinBucuresti):

La Orange pot sa iau in rate un telefon fara abonament chiar daca nu sunt client?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru imelenama):

Eu cred ca da ca doar il cumperi, ar trebui sa mergi la Orange sa întrebi.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| Sofer a răspuns:

De la altex și eMAG zic sa îți cumperi telefon. Vezi zona de acoperire dacă are semnal acolo. Și eu am digi și nu am ajuns la munte sa ma asigur ca o sa am semnal.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca vrei sa vezi daca ai semnal la rețeaua Digi verifica harta de acoperire pe site-ul lor. Localitatea mea nu are semnal si nu locuiesc la munte.

| JicaContra a răspuns:

Te sfatuiesc sincer sa NU cumperi telefon de la gigi
NU au nici un fel de promotii sau reduceri

in plus, te sfatuiesc, sa spargi 2eu fara tva si sa iti iei o cartela pre-platita de la ei, daca nu ai alta solutie (un prieten cu abonament la gigi) si sa vezi cum e semnalul la tine, unde locuiesti

cu toate ca am o parere foarte buna de semnalul de la gigi, eu insumi avand gigi, totusi, la munte s-ar putea sa nu se stie cum e semnalul, si asta se aplica oricarui operator, nu numai gigi

| Dndjfnfndieie73747 a răspuns:

Mai bine ar fi sa iei telefonul de altundeva, de exemplu eMAG sau Altex și acolo faci doar abonament. Eu am abonament la ei de 5 ani aproximativ, 4g nelimitat in jur de 12 lei pe lună și merge perfect si când sunt în afara orașului.