| Paul_Radulescu_1990 a întrebat:

Buna,, as vrea sa stiu si eu daca pe Samsung galaxy y, pot lua jocuri de pe alte siteuri in afara de google play,, direct pe el,, adica sa iau jocuri cum se iau pe tel fara os,, de pe orice site

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Jocurile de care vorbesti tu, sunt pe platforma java. Din cate stiu eu telefonul tau nu are java, asa ca va trebuii sa instalezi java sau alt emulator de java de pe google play si sa incerci dupa aceea. Pe telefonul meu LG Optimus 540 a functionat metoda. Pe un alt Huawei nu a mers.

| Paul_Radulescu_1990 explică (pentru antimulte):

Eu nu vreau jocuri java,, vreau sa iau jocuri gen gta, pes, nfs,,, din astea care se platesc, sa le iau de pe un site gen mobile9,,, sau deste,,

| antimulte a răspuns:

Da, daca vrei jocuri pe platforma android si le gasesti si in alte locuri. Merge, le pui pe card si le instalezi de acolo.