| Anamaria1929a a întrebat:

Buna, astazi am vazut ca ieri am primit un mesaj de la digi in care scria portarea numarului tau de telefon (si un nr pe care habar n am ce e cu el) s-a incheiat cu succes. Si acum nu mai am nr meu si am altul, va rog ma puteti ajuta ce sa fac? Eu nu stiu ce s-a intamplat, cine stie despre ce este vorba? Mai pot avea nr meu inapoi?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci luni la Digi si îi intrebi nu stim noi ce s-a intamplat cu numarul tau, intreaba ti mama poate ea sa fi facut portarea numarului, ca numai proprietarul cu buletinul poate modifica ceva in abonamentul de telefonie de internet sau televiziune, nu oricine de pe strada.

| Anamaria1929a explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc, am sunat astazi și luni ma voi duce la sediu sa vorbesc si sa lamurim, ca eu nu am cerut portarea de pe nr asta, femeia probabil nu a inteles și a facut alta prostie, doar voiam sa stiu daca mai pot recupera nr vechi, o sa incerc luni.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anamaria1929a):

Multumesc pentru fundă sanatate.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu te putem ajuta, dar Digi poate.
Mergi acolo cu contractul in mana, si vezi ce se intampla!

Vad ca esti eleva, deci s-ar putea sa fii minora si sa nu poti cere relatii despre portarea numarului de telefon, pe care o poate face doar propietarul contractului, adica unul din parintii tai, cu care te sftuiesc de altfel sa discuti, inainte sa mearga la Digi.

| NunuNini a răspuns:

Noi nici atat nu stim. Ai cerut portarea? Inseamna ca aveai numarul. L-ai pierdut in 3-5 zile? Mai bine mergi pana la ei cu mesajul si lamureste-te.

| Anamaria1929a explică (pentru NunuNini):

Mulțumesc, am sunat astazi la Digi si luni ma voi duce la sediu sa rezolv, eu nu am cerut portarea pe nr asta, femeia a facut o prostie probabil a încurcat nr, voiam sa stiu daca mai pot recupera nr vechi dar luni ma voi interesa si voi incerca sa rezolv