| Evans08 a întrebat:

Hei TPU.
Mi-am cumpărat o cartela de Digi cu 2 euro și am activat-o pe 26 ianuarie, iar ieri 16 februarie mi-a expirat creditul și nu înțeleg de ce deoarece nu a trecut încă o lună, dar am trimis câteva mesaje unui număr de Orange iar imediat după asta am primit un mesaj de la Digi în care scria că sunt pe cale să consum creditul iar apoi am mai trimis un mesaj sau două numărului de Orange, apoi mi-a expirat creditul. Oare care ar fi cauza?
Dau fundiță.

1 răspuns:
| Nonolita a răspuns:

Ai folosit creditul iar asta are tarife "pe masura" in orice retea. Trebuia sa activezi o optiune care te avantaja.