| Florin204 a întrebat:

Buna, azi am cumparat un Samsung a70 si vreau sa stiu daca e nevoie sa-i fac prima incarcare de 12 ore ca sa-i formez bateria?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu mai exista chestia asta de extrem de multa vreme, mai exact nu a existat niciodata la aparatele digitale, din cauza ca, cand ajunge la 100% un aparat digital se opreste din incarcat

ce trebuie sa faci e sa lasi bateria sa ajunga intre 20% si 30% apoi sa il incarci complet, poti sa il lasi putin mai mult dupa ce termina de incarcat, dar nu 12h cand el termina de incarcat in maxim 2h

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie doar la telurile vechi.

| Florin204 explică (pentru anonim_4396):

Mersi, si cum trebuie sa il incarc corect? am citit pe net pe diferite siteuri ca telefoanele de tip, Li-Polymer, trebuie descarcate maxim pana la 20-40 % si după incarcate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin204):

Cand ajunge la 20% il pui la incarcat