| iLexy25 a întrebat:

Cand imi deschid telefonul ( am Samsung Galaxy J7 2016 )
Mi-se tot deschide un pop-up (adica mi-se deschide o pagina web pe care ori scrie geva de genul "Ai castigat un iPhone 7" sau "Telefonul dv. Este infectat". Care desigur sunt doar niste reclame la niste aplicatii inutile)
Nu imi place acest lucru!
Stie cineva cum pot face sa nu imi mai apara aceste site-uri de fiecare data cand imi deblochez telefonul?
P.S.Deja am incercat sa imi repornesc telefonul si nu a mers;(
Dau fundaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu te pricepi la telefone, sunt doar niste aplicatii idioate.
Dezinsteleaza si cauta orice aplicatie ciudata pe care o ai si nu stii ce face aceasta.Descarca un antivirus CM Security, scaneza-ti telefonul.
Reinstaleza-ti browser-ul (Google Chrome) sau reseteaza-l, poate ti-a schimbat homepage, motorul de cautare.

| iLexy25 explică (pentru anonim_4396):

1) Nu e treaba ta cat de tare ma pricep eu la telefoane
2)Chestia e ca daca imi iau antivirus imi baga reclame + inca un ecran de blocare..Ma gandesc ca poate merge sa dezactivez TOATE permisiunile

| anonim_4396 a răspuns (pentru iLexy25):

"Deja am incercat sa imi repornesc telefonul si nu a mers" Ti se pare ca suna prea profesionist?

| iLexy25 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa incepem cu insultele?
Eu zic ca ar trebui sa taci daca tot nu esti de ajutor.
E fix problema mea cat de profesionista sunt si daca tie ti-se pare ca nu stiu nimic ( in special despre telefoane ) e problema TA nu a mea.
Eu nu vreau sa imi irosesc timpul cu tine.Am alte lucruri mai importante de facut CARE NU TE PRIVESC PE TINE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru iLexy25):

E o problema simpla, rezolvarile sunt extrem de simple.Nu te inteleg, daca tot te pricepi tu atat rezolva singur/a. Nu am zis in sens rautacios, dar trebuie sa fii mai explicativ in functie de cate stii.

| iLexy25 explică (pentru anonim_4396):

1.Sunt fata ( pentru a clarifica in caz ca nu se intelegea din username )
2.Nu zic "ca ma pricep"
3.Nu vreau sa incepem cu cearta
4.Am rezolvat instaland CM Security ( Ms )

| anonim_4396 a răspuns (pentru iLexy25):

Te puupwinking hahahaha

| alikleo a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ar trebui să trăiești între vaci, oi, porci, etc.
Habar nu ai să te comporți(pe lângă faptul că nu știi nimic despre telefoane) și la fel de rău stai și cu exprimarea!

13 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Nu cred ca ai ce face. sund doar niste reclame, nu trebuie sa le dai ok

| iLexy25 explică (pentru octav005):

Nu le dau, ba chiar inchid imedoat site- ul eu doar zic ca e o problema si ca e FOARTE enervant

| octav005 a răspuns (pentru iLexy25):

Nu este o problema, si pe PC apar reclame, ca este virusat. etc. te pune sa instalezi nu stiu ce dracie de program, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparuta cum cateva zile o noua aplicatie pe telefon numita Firefox Focus (facuta de cei care au facut si Mozilla) care ar trebui sa rezolve problema asta intr-o maniera placuta. Adica si arata bine si unii au spus ca se misca chiar mai bine decat versiunea care nu este fara reclame.

| Nesemnat a răspuns:

Buna. Ai luat ceva virus de pe internet. Reseteaza-ti telefonul. Mergi la setari si caut "resetare din fabrica".

| iLexy25 explică (pentru Nesemnat):

Am...Resetarea din fabrica nu ar insemna ca telefonul sa revina la versiunea din fabrica? Sa se stearga update-urile? Sau sa pierd datele din aplicatii?