| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună, ce părere aveți despre Huawei p30 lite, merită să mi-l iau?
Are displayul curbat ca la S10?

3 răspunsuri:
| 1q0p2w9o a răspuns:

Nu. P30 Lite are un display plat, format 19:9, rezolutie FHD+, HDR10, cu un breton in forma de lacrima/picatura deasupra, cu diagonala de 6.1". Merita sa ti-l iei.

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Sa fiu sincer nu iti recomand sa iti iei acest telefon din cauza firmei, telefonul este unul foarte bun, dar din ce s-a auzit Huawei, care este o firma chinezeasca ar putea sa nu m-ai aibe aplicatiile banale instalate pe orice telefon direct, datorita unei neintelegeri, daca nu este real scuza-ma, dar asa am auzit si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

A fost o neînțelegerile temporara între SUA și China. Pe Donald Trump l-a mancat în ( știi tu), si a acuzat Huawei de spionaj. Google anunțate ca nu va mai oferii actualizari de securitate și software pentru VIITOARELE telefoane care vor fi lansate. Adica, pentru cele lansate în prezent nu exista nici o problema. Dețin un Huawei P Smart 2019 și am întrebat la Huawei ce se va întâmpla cu telefonul meu, iar de la Huawei mi-a răspuns ce am scris mai sus.

Partea buna ca între timp s-a ajuns la o înțelegere între SUA și China, iar în prezent totul este ok.