| Giulia100 a întrebat:

Ce sa fac daca nu imi apare ca am cardul de memorie in telefon? Si cum sa fac ca sa il primeasca telefonul?

3 răspunsuri:
| iMophis a răspuns:

Buna!
Daca telefonul nu citeste cardul de memorie este posibil sa nu fie compatibil sau sa fie cardul defect. Iti recomand sa-l scoti si sa-l introduci din nou de cateva ori, daca nu functioneaza incearca cu alt card iar daca il citeste pe acela inseamna ca e defect cardul.
Sper ca te-am ajutat, mult succes!

| Giulia100 explică (pentru iMophis):

Cardul meu e de 16 gb. Am auzit ca cardurile mai mari de 8 gb trebuie reformatate sau ceva de genu.
nu stiu ce sa fac

| aliana4ally a răspuns:

Scoate card-ul din telefon, apoi il formatei folosind programul asta: http://www.mocasoft.ro/......e-memorie/