| Andrwi a întrebat:

cine ma poate ajuta cu o problemă? Am un telefon lumia (Nokia) iar când îl pun la încărcat după 5/6 secunde se deconectează automat(nu mai încarcă) și își dă restart singur, după deschidere se reia procesul de la inceput,(5 sec. incarcă apoi restart)acest lucru îl face până deconectez incarcatorul. De ce? Se poate rezolva dacă dau restart la setările din fabrica sau schimbând bateria?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, cel mai bun & complet este răspunsul dat de @valentingb!
Aşa că, NU are sens să mai reproduc ( încă o dată ) cam acelaşi lucru happy

Toate cele bune!

| valentingb a răspuns:

1. Incearca alt incarcator.
2. incearca alta baterie (daca ai)
3. Salveaza tot ce poti (fa un backup pe cardul de memorie apoi scoate cardul, e cel mai bine asa) si da-i o resetare. Nu uita ca inainte de asta sa te conectezi cu contul Microsoft ca sa ti se salveze si setarile pe cloud, sa nu stai 5 ore sa setezi tot telefonul la revenire. Teoretic ar trebui sa isi revina. Daca nu isi revine, atunci
4. Mergi la garantie, sa iti reinstaleze sistemul de operare.
5. Daca nu ai garantie, mergi la un service gsm.
Acestea sunt toate variantele.

| LTAA a răspuns:

Ai garantie la el?

| Robert_Ionescu_1984 a răspuns:

Ce model de Nokia lumia ai?