| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cum pot să efectuez un apel video?
Am încercat să sun pe cineva video și mi se oprește brusc, după ce am apăsat deja pe iconița sub forma de cameră video!
Ce se întâmplă? Că nu înțeleg de ce nu mă lasă să apelez video!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te referi la apeluri video pe telefon? Pe baza de retelei tale de telefonie? Acestea functioneaza putin mai diferit. In primul rand ambele telefoane ar trebui sa suporte aceasta functie, apoi sa ai serviciul de Apel Video activ (care este separat de cel de minute si ce mai ai pe acolo voce) si ar mai trebui si o acoperire 3G sau 4G (depinde ce necesita fiecare).

Daca te referi la un apel video printr-o aplicatie (ca Messenger sau Whatsapp) asta ar putea fi o problema de conexiune in primul rand, de permisiune sau chiar tehnica.

Numai bine! ^_^

| Simpatic a răspuns:

Nu prea se renteaza cele prin aplicatia de baza a telefonului cum a spus si doarbogdan, e greu trebuie sa ai noroc sa iti mearga, cel mai bine prin whatsspp e usor si eficient

| Wr3nch a răspuns:

Pe ce aplicatie? Poate nu ai conexiunea destul de buna.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Pe aplicația originală din fabricația telefonului!
Îmi arată că apelul e în efectuare, da nu se aude apelul!