| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cum pot scapa de internetul nelimitat pe telefon de la Vodafone și sa pot vedea exact cat consum in timp real pe rețeaua Vodafone? Vreau sa vad exact ce abonament am și câte minute/internet/roaming am. Va rog frumos sa ma ajutati. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La toate intrebarile tale pot raspunde numai angajatii Vodafone care au acces la contul si contractul tau. Suna-i si vorbeste cu ei.

In ce priveste consumul in timp real este imposibil sa-ti spuna cineva acest lucru, fiindca numai cei care lucraeza la Vodafone la monitorizarea sistemelor pot stii acest lucru.

Serviciul de roaming este activat la cumpararea telefonului sau la semnarae unui contract telefonic, acela se activeaza NUMAI daca suni tu si il activezi personal. Evidnet ca se poate inchide serviciul cand te istoric in tara si suni din nou sa-l poti anula.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cat despre cum poti scapa de internetul nelimitat si ca sa ai un control cat mai riguros la cat consumi, poti sa anulezi contractul si sa mergi pe cartela reincarcabila pre-paid, care nu-ti mai da acces nelimitat, fiind limitat doar la cati bani ai pe acel card cu care ai incarcat telefonul.

| Hyperion7 a răspuns:

Descarci aplicația My Vodafone și ți se specifica tot ce ai nevoie.Cate min ai, internet și așa mai departe.
E destul de simplu de făcut un cont la my Vodafone, zic eu, dar daca nu va descurcați, ar trebui să găsiți pe factura ce va trebuie sa știți!

| IarsiIar a răspuns:

De ce te deranjeaza ca este nelimitat? doar nu platesti in plus peste abonament.
Vrei sa stii cate minute ai in abonament? Intra pe site-ul Vodafone si vezi ce ofera abonamentul tau.
Sau vrei sa vezi cat ai consumat si cat mai ai?
Aici, nu cunosc reteaua. Dar stiu ca la prepay ai posibilitatea sa vezi asta. Insa cred ca exista niste numere scurte la ei care sa-ti arate si asta. Cauta pe site.

Răspuns utilizator avertizat