| Kora1357 a întrebat:

Curand imi voi schimba telefonul si nu stiu ce sa aleg dintre un Samsung Galaxy A9 2018 si un Samsung Galaxy S8+
Mi-ati putea da o parere?
Care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Desigur pe oricine ai întreba toți vor spune S8+. Este foarte usor : e un telefon de top (are materiale premium, are foarte multe lucruri care un telefon mediu nu are), are procesor mult mai bun, deși a9 are 4 camere, s8+ face poze mult mai clare, vibrante si frumoase. Sa nu mai spun si de ecranul curbat de 1440p unde imaginile sunt foarte frumoase. Telefonul este si mai mare in comparatie cu a9. Iti recomand sa iti iei s8+ pentru că merită si vei intelege la ce ma refer dacă cumperi telefonul. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Kora1357 explică (pentru PappZsoltAndras):

Cred ca stiu ce telefon o sa-mi iau rolling on the floor))
Multumesc pentru parere!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung Galaxy S8+

| CM7YRE a răspuns:

Ai aici o comparatie mica:
https://www.youtube.com/watch?v=SVwAXnWdjIc
bazeaza-te pe idei.

| Kora1357 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc!

| CM7YRE a răspuns (pentru Kora1357):

Cu placere. Sper sa fi multumit(a) indiferent de alegere.

| Kora1357 explică (pentru CM7YRE):

Sper si eu sa fiu multumita de alegere rolling on the floor

| XYZ02 a răspuns:

Salut S8+ este un flagship de anul trecut asa ca oricum ar fi luat este peste orice model din seria A(inclusiv A9),serie ce este de buget mediu peste J, dar sub S.

Totusi poate gasesti un S9+ sigilat la Amanet?
Zic ca ar merita sa te uiti pentru ca de obicei la gasesti cam la aceleasi preturi ca un S8+ nou in magazin.
Sau daca nu chiar pe OLX, gasesti cam pe la 2200Ron(din nou sigilat full box)
Succes

| Kora1357 explică (pentru XYZ02):

Multumesc mult pentru parere!

| Costelus710 a răspuns:

I-ați S8 plus!
A9-le e mai bun doar la poze, in rest e peste el s8+-ul
Sper ca te-am ajutat

| Kora1357 explică (pentru Costelus710):

Multumesc pentru sfat!