| iulia972 a întrebat:

daca comanzi un telefon de pe net, transportul e gratuit sau se plateste? cu cat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Depinde de politica site-ului. Daca gasesti vreun telefon pe vreun site, acolo iti va spune cum se procedeaza cu transportul, in cate zile ajunge coletul si pretul telefonului.Mai ai si un numar de telefon sa poti intreba direct cum si ce fel. daca ai posibilitatea de deschidere a coletului sau nu. Unele site-uri, asigura transport gratuit, prin posta romana sau curier, altele percepe taxa ramburs, altele alta politica.Trebuie doar sa fii atenta ce scrie la acel produs si sa suni la acel numar pentru detalii.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Normal că se plătește laughing o să îți zică ei cu cât

mira
| mira a răspuns:

Depinde de firma.

| adyzone a răspuns:

Depinde de site, de exemplu emag.ro are transportul gratuit si banuiesc ca multe altele il au. In caz ca se plateste, costa intre 10 si 20 de lei.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Depinde de magazin, sunt unele la care transportul este gratis(de obicei la mai multe magazine), si altele la care trebuie sa platesti intre 18-20 lei.

| TuTuOfficial a răspuns:

Depinde de locatia ta si de site, adica cum eu stau in cluj transportu vine din Bucuresti platesc vreo 30 lei, depinde de locatie cu cat esti mai aproape atat mai ieftin si poate si gratis, ori varianta a 2-a depinde de site, unele site-uri au transport gratuit, iti urez succes la cumpararea telefonuluilaughing