| tHuNdErStOrM012 a întrebat:

daca din greseala uit telefonul la incarcat peste noapte, afecteaza cu ceva telefonul? Adica bateria sau altele.

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Nu exista nici o problema, nu se face supraincarcare. Mai ales la noile telefoane sunt diversi comutatori si rezistente care iti vor inchide circuitul in telefon sau incarcator dupa ce bateria a fost incarcata. Dar nu lasa niciodata telefonul sa se descarce pana la epuizare, asa vei strica bateria, nu are rost sa intram in amanunte. O zi buna in continuare!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, nu are nimic. când dispozitivul se încarcă circuitul de încărcare al acestuia decuplează tensiunea de alimentare la baterie.Succes

| crytical a răspuns:

Eu il las in fiecare seara, nu are probleme, mai ales la telefoanele noi. poti sa-l lasi si 1 saptamana, ca odata ce s-a incarcat nu ii mai trimite curent.