| PrivesteCatreCer a întrebat:

Pot lasa telefonul la incarcat peste noapte? Se strica bateria daca il las?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Procesul e complet automatizat/informatizat/electronizat - se oprește automat când ajunge la 100%. Deci n-are nimic. In folclor sunt tot felul de basme "fumate"

ps - ce-mi place username-ul tău!

| PrivesteCatreCer explică (pentru sierra1):

Multumesc frumos

| sierra1 a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

Să fii iubit

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il tii si o saptamana, el cand ajunge la 100% nu mai incarca.

| Rd79 a răspuns:

Aproape toti oamenii isi lasa telefonul la incarcat peste noapte.

| andy62 a răspuns:

Daca lasi telefonul la incarcat peste noapte scurtezi viata bateriei.Scoate telefonul din priza cand vezi ca s-a incarcat cam 95-98%