| anonim_4396 a întrebat:

daca vreau sa trimit un mesaj, (Orange) primesc alt mesaj care imi zice ca am contul inactiv, dar daca sun la 333 primesc alt mesaj in care sunt instiintata ca mai am 334 mesaje. dar nu pot sa trimit niciunul. Ce pot face, in afara de a-mi reincarca din nou contul? Am mai facut-o si dupa 2 saptamani, aveam contul iar inactiv.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, nr se află în perioada de graţie!
În acel caz, DEGEABA mai ai disponibile 334 de mesaje din opţiunea cu mesaje, deoarece NU le poţi folosi decât dacă ai perioadă activă - deci, TREBUIE să reîncarci!

Toate cele bune.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Inseaca ca ti-a expirat creditul deci si optiunile de pe cartela, adica esti in perioada de gratie, altceva nu ai ce sa faci decat sa iti reincarci cartera ca sa ai din nou valabilitate, cu 5 euro iti da valabilitate 1 luna, cu cat reincarci mai mult, adica sa nu astepti sa treaca luna, cu atat valabilitatea crestere.
http://www.orange.ro/......ds-ro.html
pentru mai multe informatii.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
E posibil ca numarul tau de telefon sa se afle in perioada de gratie. In cazul acesta, iti recomand sa faci o noua reincarcare cu credit valoric, astfel incat sa poti folosi SMS-urile disponibile in cont.
O zi buna,
Orange Helper