| littledevil4ever a întrebat:

De ceva timp bateria telefonului nu mai merge cum trebuie. Se descărca foarte repede și când ajunge la 20% se stinge. Încă este în garanție, dacă îl duc la reparat și motivul deteriorării este din cauza mea mi-l trimit înapoi așa cum e?

3 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Si eu am patit la fel, se oprea de la 90% si era in grantie si mi-a schimbat bateria si eu avem si folia de sticla sparta si mi-au schimbat si display-ul chiar daca eu nu am cerut asta laughing deci, da poti sa il duci fara nici o grija.

| fg0503 a răspuns:

Nu este deteriorat, de vina este bateria, multe telefoane si tablete au aceasta problema.

| iKurapika a răspuns:

Daca e detasabila bateria, trebuie sa o schimbi. Nu mai ai ce-i face. Ca o baterie sa tina mai mult, trebuie sa ai grija de ea. Ar fi bine sa-ti incarci telefonul de la 35-40% pana la 80%, si sa nu mai stai asa de mult pe el. Altceva, sa nu il uiti peste noapte la incarcat. Cand il folosesti si stai mult pe el, sa-i scoti husa. Sa nu-l pui la incarcat cu alt incarcator. Aa, da..si in niciun caz sa stai pe el in timp ce se inarca. Acum depinde si de cati mAh are.