| Gabi3007 a întrebat:

Bună TPU!
În ultimul timp când bateria de la telefonul meu ajunge la 40 sau 30% se descarcă foarte repede, cam în 4 minute e gata.E vreo problemă cu bateria? Dacă da, care?

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

A mea era umflata si s-a umflat pana nu mai statea carcasa.

| iDarkness a răspuns:

1. Te joci pe el la incarcat
2. Telefonul lasat la incarcat mai mult/putin decat trebuie
3. Apă, pentru ca da. Afecteaza
4. Incingerea suplimentara
5. Aplicatie care consuma energie si trece pe primul plan in privinta asta.
Indicatorul defect. Poti sa incerci o formatare a bateriei insa cred ca nu-i de folos in cazul tau.
Despre ce telefon e vorba?

| iDarkness a răspuns:

Vorbim de o baterie de 2000mh. Schimba-i bateriea, asta e singura metoda de a remedia problema.